Son Eğitim

Güven AÇIK
Yanlış okumadınız! Son dış eğitimimi geçen hafta Cuma günü İzmir’de verdim.
 
Katılımcılar çok şanslıydı. Çünkü bir süre eğitim vermeyi bırakıyorum. Benim yerime yetiştirdiğim yeni eğitmenler eğitimlerimi verecekler. Benim eğitimlerimi vermek ve Gayrimenkul Üniversite’sinde eğitmen olmak isterseniz, bana ulaşabilirsiniz.
 

Peki, ben ne yapacağım?

Belki haberiniz olmayabilir ama ben artık hayatıma Antalya’da sürdürme kararı aldım. İstanbul’a tatile gideceğim. İstanbul kabusundan kurtulduğum için de çok mutluyum. Darısı sizlerin başına.
 
Antalya’da bir gayrimenkul ofisinde sıfır danışman olarak çalışmaya başladım. Ben de sizler gibi tek yetkili mülkler alıp pazarlayacağım. Hedeflerimi tutturmaya çalışacağım. Bir yıl sürecek olan bu serüven sonunda bir de kitap yazmayı planlıyorum. Kitabın adı şimdiden belli “60’ından Sonra …..”
 
Bundan 3-4 ay önce verdiğim bir eğitimde bir katılımcı bana meydan okudu. Ben de buna tutuldum ve fitili yaktım. Hiç bilmediğim bir yerde sıfırdan başlayıp 12 ayda kaç adet satış yapabileceğimi test etmek istiyorum. Sonuçlarını da kitabımda paylaşacağım.
 
Hodri meydan!
 

Startkey Markası Deneyimim

Son eğitimimi İzmir’de Startkey’in daveti üzerine verdim. İyi ki de vermişim. Final muhteşem oldu.
Startkey Akademi beni uzunca bir süre önce bir eğitim projesine davet etti. Ben de seve seve olur demiştim. O günlerde yukarıda yazdıklarım aklımın köşesinden geçmiyordu.
 
Startkey Akademi’de benden önce bir çok kıymetli eğitmen sunum yapmıştı. Ben de 8 Mart 2024 Dünya Kadınlar Günü’ne denk geldim. Eğitimin adı “Servisten Kapanışa” idi.
 
Eğitimden yaklaşık iki hafta önce etkinlik hakkında bilgilendirildim. Başıma gelecekler bana ayrıntılı şekilde aktarıldı. Bu bana biraz “fazla” gelmişti. Hiç böyle bir ön hizmet almamıştım. Ardından seyahatim ve otel işlemlerim hakkında açıklamalı mesajlar aldım. Burnuma biraz güçlü profesyonellik kokuları gelmeye başladı. “Hayırlısı” demekten kendimi alamadım.
 
Bir gün öncesinden Antalya’dan İzmir’e uçtum. Beni bir araç ile aldırtıp otelime yerleştirdiler. Otel fazlasıyla özenle seçilmiş keyifli bir oteldi. Sabah kahvaltısından sonra Startkey Franchise direktörü Kaan Bey beni aldı ve akademiye doğru yola çıktık.
 
 
Kaan Bey ile benim çok eskiye dayalı bir dostluğumuz vardı. Kendisi Türkiye’nin saygın bir sigorta şirketinde çalışırken benden eğitim almıştı. Benim efsane eğitimim “Kilit Huy Kalıpları ile Satış” eğitimim. Eğitimden sonra bağlantımız hiç kopmamıştı. Fırsat buldukça iletişime devam ettik. Kaan Bey sigorta sektörünü bırakıp gayrimenkul sektörüne başlangıç yapmış ve Startkey’de Franchise Direktörlüğünü üstlenmişti. Yolda bolca eski günleri ve eğitim sürecini konuşup kulak çınlattık.
 
Ben tam olarak nerede olduğumuzu anlamaya çalışırken Kaan Bey Startkey Akademi‘ye geldiğimizi söyledi. Karşıyaka çevresinde olduğumuzu biliyordum ama Çiğli’ye geldiğimizi tam anlamamıştım. İzmir Çiğli tarafında doğru büyümüş ve gelişmişti.
 
Startkey Akademi‘nin önüne geldiğimde bana kocaman gülümsemesiyle Yaprak Hanım “Hoş Geldiniz” dedi. Yanındaki arkadaşlar ile de el sıkıştıktan sonra önümde duran, dar ama en az üç metre yükseklikte kırmızı bir kapı ile burun buruna geldim. Kapı inanılmaz derecede görkemli ve el işçiliği ile tasarlanmıştı. Kapıya doğru yaklaştığımda kapı içeriye doğru yavaşça açılarak beni içeriye davet etti.
 
İlk adımımı attığımda tam bir şok geçirdim. Türkiye’de ilk kez bir gayrimenkul markasının sıra dışı franchise satış ve akademisinin görkemi ile kendimden geçtim. Muhteşem bir tasarımla oluşturulmuş tavan yüksekliği sanırım 7-8 metre olan bir mekanda buldum kendimi. Hani derler ya “ağzım açık” kaldı. belki ben böyle bir deneyimi ilk kez yaşadığım için şaşırmış olabilirim. Ben sadece “Anlatılmaz, yaşanması gerekir” diyorum. Eğer yolunuz düşerse Startkey’in kapısını çalın.
 
800 metre kareye yakın 3 katlı ofis müthiş bir estetik ve mimarlık dokunuşuyla, yani kalbinizi hoplatacak şekilde tasarlanmıştı. Benim, Avrupa dahil gördüğüm en şık akademiydi.
 
Eğitim salonu bodrum kattaydı. 300 m2 lik bir alanda kaliteli malzemelerden, katılımcı dostu bir yaklaşımla tasarlanmıştı. Teknik ekipman olarak ses sistemi, ışıklandırma, sahne ve ekran detayları beni çok etkiledi. Sadece eğitim salonu değil, fuaye alanı, kütüphanesi ve tuvaletleri tam anlamıyla sıra dışıydı.
 
Büyük bir keyifle eğitim verdim. Akademi yönetimi tarafından harika bir şekilde kusursuzca ağırlandım. Katılımcılar ile de dolu dolu bir eğitim gerçekleştirdik.
 
Bu yazım için para almadım

Bu yazı için para almadım

Startkey Gayrimenkul’ün başında Halil Altınsu var. Kendisi ile bir iki kere telefonda konuşmuşuzdur. Bu ziyarette kendisini daha yakından tanıma fırsatım oldu. Sektöre önemli bir katkı sağlamış, profesyonel bir iş insanı Halil Bey. Samimiyeti, sohbeti ve paylaşımı size zamanı unutturuyor.
 
En tepedeki kişinin kafa ayarları mükemmelse, ekip te onun kadar mükemmel oluyor. Startkey’de bunu hem gördüm hem yaşadım. Tüm çalışanların sıcak kanlı tutumları ve güler yüzleri beni mutlu etti. Çok özel bir gün yaşadım. Benim de son eğitimime yakışır bir etkinlik oldu.
 
Eğer gayrimenkul sektöründe bir girişim yapmayı düşünüyor, yerli bir markanın içinde olup huzurlu ve keyifli çalışmak istiyorsanız, Kaan Bey’den bir randevu alın. Markasını size bir de kendisi anlatsın.
 
Hiç mi olumsuz bir şey görmedin hocam” derseniz, ben bu topraklardan çıkan her marka adının Türkçe olmasını tercih ederim. Büyük bir sorun değil. Önemli olan vizyon ve değerler. Akademisi böylesine çarpıcı olan bir markadan hizmet almak nasıldır bilemiyorum. Startkey’de çalışanlar çok şanslı demekten başka bir şey söyleyemiyorum.
 
Haftaya görüşmek üzere.
 
Güven AÇIK

Visits: 52

Bir yanıt yazın