Cookie Policy (US)

Geçen 11 Ay ile birlikte, Gayrimenkul sektöründeki herkesin neden çok yorgun olduğu anlaşılabilir. Ancak bizim yavaşlamak yerine, artık odaklanmanın, iş planlarımızı hazırlamanın ve 2023 için yeni kaynaklar yaratmanın, işe koyulmanın zamanının yaklaştığının farkındayız.

Soru şu, tüm bunları yapmak için enerjiyi nereden alacaksınız? Özellikle yorucu bir 2022 biterken. Hemen Masanızı Temizleyin ve Yeni Bir Sayfa Açın

Meşgul olduğumuzda, enerjimizi ve zamanımızı gerçekten emen şeylerin, birikmesine izin verdiğimiz küçük küçük işler, karışıklıklar olduğunu fark ediyoruz. 

Bu yüzden, hayatınızdaki tüm alanları, temizlemek ve yeniden düzenlemek için Kasım Ayının mükemmel bir ay olduğunu fark etmenizi istiyorum. Bunu tam anlamıyla (masanızı temizlerken olduğu gibi) ama aynı zamanda işiniz ve zihniyetiniz açısından da yapmanızı kastediyorum. Çünkü temiz bir alan size net bir görüş sunar. Bu yüzden bugün, yavaşlamanın ve karışıklığın bir kısmını gidermenin neden önemli olduğu hakkında paylaşımda bulunacağım.

Başlayalım

Hemen Başlayalım!

Hayatınızdaki önemli dağınıklıklar Nerede?

Bu hafta, hayatınızın üç alanına bir göz atmanızı ve işlerin nerelerde fazla karışmasına müsaade etmiş olabileceğinizi fark etmenizi istiyorum. 

Ardından, her seferinde bir projeye girişin. İlk önce kıyafet dolabınızı temizleyin. Bir odanızdaki mobilyaları yeniden düzenleyin. Telefonunuzda hiç kullanmadığınız eski uygulamaları atın veya ana ekran görüntüsünü değiştirin. Küçük bir eylemin enerji verici etkisine şaşıracaksınız. Birdenbire daha fazlasını organize etmek için motive olmaya başlarsanız, hiç ama hiç şaşırmayın.

Temizlik

Ev

Evinizdeki her odaya tek tek bir göz atın. “Bu oda benim ihtiyacım olan şeylere göre optimize edilmiş mi?” diye kendinize sorun. Örneğin, yatak odanız, temiz bir zihinle uyandığınız ve enerji topladığınız huzur veren, rahatlatıcı bir oda olmalıdır. Değilse, belki bu hayatınızın diğer alanlarında da sorunlara neden oluyordur. 

Çok dağınık olduğu için açmaktan korktuğunuz bir dolabınız var mı? Önümüzdeki beş gün içinde bu projeyi halletmek için ŞİMDİ zaman planlayın. Dağınıklığı ortadan kaldırın ve 2023’e girerken kendinize nefes almak, rahatlamak ve harika hissetmek için alan açın.

Ofis Temizliği

Ofis

Çalışma ortamınızı düşünürken kendinizi, ekibinizi ve müşterilerinizi düşünmek isteyeceksiniz. Ofisinizi, insanları kabul etmekten gurur duyacağınız ve herkesin harekete geçmekten kendini alamadığı bir alan yapın. 

Duvarlar için yeni resim veya sloganlar alın. Ancak çekmece ve dolapların içine de bir göz atın. Herkesin ihtiyaç duyduğu küçük günlük sağlıklı atıştırmalıkları düşünün. Belki de atıştırmalıklar için bir alan bulmalısınız. Herkesin enerjisini toplaması ve sabah 10’da öğle yemeğini düşünmemesi için sağlıklı seçeneklerle dolu bir dolap bulmalısın.

Dijital

Dijital

Bunun iki yönü var…

1- Etkileşimde bulunduğunuz dijital alanlar

2- Tükettiğiniz içerik

Telefonunuzu kullanırken dikkatinizin dağılması kadar hiçbir şey aklınızı karıştıramaz. Kullanmanız gereken bir uygulama bulamıyorsanız, telefonunuzda çok fazla işe yaramaz uygulamanız var ve yeniden düzenleme yapmanız gerekiyor olabilir. 

Dağınık masaüstünüze gidin ve her şeyi düzgün bir şekilde etiketlenmiş ve tarihli dosyalara yerleştirmeye başlayın. Hiç bir e-postayı kontrol ederken kendinizi Instagram’da postları kaydırırken buldunuz mu? Bunun nedeni, dikkatinizin dağılmasını çok kolaylaştırmış olmanızdır!

Bu da doğrudan ikinci kısma, yani tükettiğiniz içeriğe götürür. Bu çalışmanın tamamı zihniyetle ilgili. Ya kafanıza koyduğunuz şeyi yapacaksınız ya da o sizin yaşamınızı aynı şekilde kontrol etmeye devam edecek. 

Bu yüzden uygulamalarınıza tek tek bakın ve dikkatlice tarayın. Bunlardan kaçı sizin için iyi olduğunu bildiğiniz bilgileri içeriyor? Uygulamalarınızın kaçı zamanınızı çalıp arkanızdan kıs kıs gülüyor? Bu enerji emenleri kapatmaya başlayın. Yerlerine sağlıklı bir şey koyun. Sabah radyoda gereksiz bir talk show dinliyorsanız, işinize yarayacak bir podcast indirin – benim sayfamda iyi bir tane var. 

Unutmayın, içinize aldığınız şey dışarıya verdiğiniz şeydir.

Temizlik Zamanı

Temizlik Zamanı

Size hayatınızın üç alanının her birinde nelerin üstesinden gelebileceğinize dair bazı fikirler verdim. Ancak her birine ciddi bir şekilde baktığınız zaman, muhtemelen tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu anlayacaksınız. 

Öyleyse en önemli olan yerden başlayın ve oradan bir sonrakine geçin. Bir kez başlarsanız, 2023 ‘ün başında kendinizi dönüşmüş hissedebilirsiniz!

Hadi bakalım hemen işe koyulalım. 

Hepinize bol satışlı günler diliyorum.

Güven AÇIK

Facebook
Twitter
LinkedIn

Okuyabileceğiniz diğer Blog Yazılarım

Views: 7

Bir yanıt yazın