Motivasyon

Gayrimenkul sektörü motivasyonun en yüksek derecede ihtiyaç duyulan bir sektördür. Mesleğin zorlukları ve son anda yaşanan olumsuzluklar nedeni ile sıklıkla moral bozuklukları ve endişeli günler yaşanır.

Bu olumsuzlukların giderilmesi ve tekrar sıfırdan başlayabilmek hiç kolay değilidir. Bu nedenle gayrimenkul profesyonleri ya kendi kendilerini motive etmek zorunda kalırlar ya da bu motivasyon işi Brokerlara kalır. 

Başkalarını motive edebilmek hiç de kolay değildir. Çünkü motivasyon konuşması yapmak, duygulara dokunabilmek herkesin kolaylıkla öğrenip yapabileceği bir yetkinlik değildir.

Üç Farklı Motivasyon Yöntemi

Sektör Tecrübe Paylaşımı
Motivasyon Konuşması
Atölye Çalışması

Sektör tecrübe paylaşımları danışmanların meslekte başarılı olmuş insanların bunu nasıl başardıklarını, neler yaptıklarını öğrenmelerine olanak sağlayan bir dış motivasyon yöntemi olarak oldukça fayda sağlıyor. 

Eğer siz de ekbiniz için bu tür bir motivasyon etkinliği yapmak isterseniz bana ulaşbilir ve bir destek alabilirsiniz. 

Ben motivasyon konuşmalarımda öncelikle gayrimenkul danışmalığına nasıl başladığımı ve hangi zorluklar içinden geçerek başarılı olduğumu anlatıyorum. Kendi hikayem ve yaşadıklarım gayrimenkul danışmanlarına mesleğe başka bir boyuttan bakmayı ve çözümün kendileri oldukları ve başarının sağlıklı bir iş modeli kurmaktan geldiğinin farkına varıyorlar.

Atölye çalışmaları daha çok danışmanların kişisel gelişimine katkı sağlayan, kendilerine dışardan bakmalarını ve zayıf yanları ile güçlü yanlarını fark etmelerine olanak veren NLP etkinlikleri ile yapılıyor. Danışman atölye çalışması sonucunda kendisini sabote eden yanlış inançlardan nasıl kurulacağını ve hedefine ulaşmak için RAS sistemini nasıl verimli ve etkin kullanacağını öğreniyor. Böylece danışman özgüvenini kazanmış ve motivasyonu yükselmiş olarak atölye çalışmasından fayda sağlıyor. 

Views: 17