Yüksek Gelir Üreten Danışmanların 6 Gizli Gücü

Güven AÇIK-MENTOR

Güven AÇIK-MENTOR

Gayrimenkul sektöründe edinmiş olduğum 21 yıllık deneyim ve bilgi birikimimi, Blog yazılarımla sizlerle paylaşıyorum.

Yüksek Gelir Üreten Danışmanların 6 Gizli Gücü

Bugün size, mentorluk yaptığım ve yüksek gelir üreten 3 başarılı  gayrimenkul danışmanından aldığım ilhamla “Yüksek gelir Üreten Danışmanların 6 Gizli Gücü” hakkında yazmak istedim. 

Meslekte 5. yılını devirmiş, yüksek gelir üreten danışmanların ortak özelliklerine dikkat ettiğimde 6 tane benzer Gizli Güçle karşılaştığımı fark ettim. Bu 6 Gizli Güçü sizinle tek tek paylaşmak istiyorum.

Aşağıda sırasıyla açıklayacağım 6 Gizli Güce bir anda sahip olmanız oldukça zor. Önce kendi eksiklerinizi görüp ardından da bu 6 Gizli Gücü edinmenizde büyük bir fayda olacağı inancındayım. 

Lütfen, yazımı sonuna kadar okuyun ve size en büyük katkıyı yapacak olan hangi Gizli Güç ise, ilk onunla başlamanızı öneriyorum.

Hazırsanız size 6 Gizli Gücü anlatmaya başlıyorum;

Okuyanlar Lider olurlar

1) Gelişen Bir Zihne Sahip Olmak

Yüksek gelir üreten danışmanlarda ilk dikkatimi çeken özellik bu. Hepsi benden okunacak kitap listesi istiyor ve yeni kitap önerileri bekliyorlar. Çok sevdiğim bir söz vardır; “Çok Okuyanlar Lider Olurlar” Bu söze çok inanıyorum.

Yüksek gelir üretenlerin öğrenmeye ve gelişmeye yatkın bir tutkuları oluyor. Sadece gayrimenkul konusunda değil, her konuda kendilerini geliştirmeye ve daha iyi olmaya çaba sarf ediyorlar.

Bu gurubun yıllık kitap okuma sayısı 50 adetin üstünde. Yıllık okuduğunuz kitap sayısını bir kontrol edin. Yılda 50 den fazla kitap okuyorsanız siz de yüksek gelir üretenler grubunda olabilirsiniz veya adaysınızdır.

Standartlar

2) Standartları Var

Bu grupta olan danışmanların mesleki birçok standartları var. Bu standartların altında kalmaya hiç tahammülleri yok. En belirgin olarak bir yıl sonunda tasarruf edecekleri para miktarından kesinlikle taviz vermiyorlar.

Hatta “uykuları kaçıyor” diyebilirim. Yaşam standartları da onlar için çok önemli. Belli bir kalitede yaşamaya, bu yaşamı sevdikleri ile paylaşma konusunda kararlı oluyorlar. 6 Gizli Güc ‘ü olan danışmanları giyiminden, kullandıkları otomobil, bilgisayar, saat, çanta, gözlük veya dolma kaleminden hemen tanıyabiliyorsunuz.

Yaptıkları sporun da bir standardı var. Her hafta veya ay yeterli spor yapamadıklarında hemen bunu telafi ediyorlar. Ziyaret sayısı, mülk sahibi arama sayısı, haftalık bölge çalışması sayısı gibi tüm rutinlerinde bir standart var.

Hatta bir danışman bana Mentorluk çalışması yaptığımız sırada şunu ifade etti. “Hocam eğer randevu sayım o hafta beşin altında kalırsa, mutlaka bir akrabamdan randevu alıyorum. Beş adetten aşağısı beni beni mükemmel hissettirmiyor! Alışmışım bir kere!

Zaman Hırsızları

3) Önemli İşlerini Kesinlikle Böldürtmüyorlar

Yüksek gelir üreten danışmanların hepsi başarılarının arkasındaki en önemli niteliğin “Atomik Alışkanlık” ları olduğunun farkındalar. Düzenli yapılması gereken ne varsa, bunları kesintisiz ve eksiksiz yapıyorlar.

Düzenli olarak yapılması gereken işlerini bölecek olan ne varsa, bunun önlemini baştan alıyor. Zaman hırsızlarına karşı tavırlarını net bir şekilde ortaya koyuyorlar. Örnek verecek olursam, bu grup prova yapmaya sürekli devam ediyor. İlk başlarda sesli prova yaparken zamanla bunu kendi içlerinden yaparak provaya hep zaman ayırıyorlar.

Alıcı ve satıcı adayı üretmelerine engel olacak her türlü aktiviteden kendilerini uzak tutmayı çok iyi öğrenmişler. Alıcı ve satıcı takibi yapmak için gereken zamanı ayırmazlarsa, başlarına ne geleceğini çok iyi bildikleri için buna da kesinlikle izin vermiyorlar.

Randevularına sadakatleri %100! Sağlıkları el verdiği sürece hiçbir randevularını iptal etmiyorlar. Her randevuyu A dan Z ye dört dörtlük gerçekleştiriyorlar. Onları hedefine taşıyacak olan önemli işlerin bölünmesine kesinlikle müsaade etmiyorlar.

Enerji

4) Yüksek bir Enerjiye sahipler

Bu grubun çok belirgin bir özelliği de; ENERJİLERİ! Atom karınca gibi bitmez ve tükenmez bir canlılık içindeler. Onları uyuklarken veya pineklerken görmeniz mümkün değildir. Bu enerjilerini yüzlerinden, seslerinden ve el sıkmalarından hemen anlarsınız.

Bunu nasıl başarıyorlar derseniz, büyük bir çoğunluğu düzenli spor yapıyor. Kimi golf, kimi basketbol veya futbol oynuyor. Bazıları yüzüyor veya her gün 7-8 kilometre yürüyor. Sağlıklı bir vücuda sahip oldukları için de enerjileri tükenmiyor.

6 Gizli Güc ‘ü olanlara enerji sağlayan diğer bir şey ise beslenme tutumları. Sağlıklı beslenmeye dikkat ediyorlar. Çöp yemeklerden uzak duruyorlar. Alkol ve sigara birçoğunun aklına dahi gelmiyor. Zihinlerini sağlıklı tutacak tüm besinlerden ve vitaminlerden bolca faydalanıyorlar. Hiç bir Porsche sahibi aracına kalitesiz akaryakıt koymak istemez!

Hedef Odaklılık

5) Her Alanda Hedef Odaklılar

Yüksek gelir üreten tüm danışmanların hedef odaklı bir çalışma şekli var. Onların yıllık ciro hedefleri, haftalık randevu ve servis hedefleri. Prova hedefleri, takip hedefleri sürekli önlerinde.

Hiçbir zaman eylemlerini aksatmadan ve hedeflerini ne şeklide belirlemişlerse, buna sadık kalmayı başarıyorlar.

Hedeflerini 12 den vurmadan kolay kolay bir görevi sonlandırmıyorlar. Hatta hedeflerinin altında kalırlarsa, bunun bedelini bir sonraki hafta ödüyorlar. Bu hedef odaklılık onları canlı ve diri tutuyor. Zihinleri hep çalıştığı için fırsatları ve olanakları herkesten önce fark edip kendi lehlerine kullanabiliyorlar.

Sayısalcı

6) Hepsi Sayısalcı

Bu grupta olan danışmanların matematikle arası çok iyi. İşlerini gazla tozla değil, matematikle yapıyorlar. Her yaptıkları eylemin sonuçlarını ölçmek, karşılaştırmak ve sayısallaştırmak gibi bir tutkuları var.

Bir ilanın kaç çağrı aldığını, kaç çağrının servise döndüğünü, kaç servisten teklif aldıklarının istatistiğini tutuyorlar. Bu topladıkları verileri kullanarak daha güvenilir kararlar alabiliyorlar.

Duygularının kurbanı olmayı hiç sevmiyorlar. İşleri güçleri kendi istatistiklerini tutmak. “Ölçebiliyorsanız yönetebilirsiniz” felsefesi onlar için olmazsa olmaz bir yaklaşım. Bu sağlamcı özellikleri onların risklerini azaltıyor ve daha yüksek gelir üretmelerine olanak sağlıyor.

Elimden geldiğince yüksek gelir üreten danışmanların 6 Gizli Gücü ‘nü size aktardım. 

Bu 6 Gizli Gücün neler olduğunu kavradıktan sonra ilk önce hangi gizli güçlerin sizde eksik olduğunu tespit edin. Ardından da eksik olan gizli güçlerden hangisini ilk yapmaya başlarsanız, size en büyük faydayı sağlayacağını bulun. Ardından derhal eyleme geçin. Eğer birileri bunu başarıyorsa, siz de kesinlikle başarabilirsiniz.

Bu haftalık da bu kadar.

Bol kazançlı bir hafta diliyorum.

Güven AÇIK

Facebook
Twitter
LinkedIn

Okuyabileceğiniz Diğer Blog Yazılarım

Yıllın Sonu Geldi

2023 bitti bitecek. Yılın sonu geldi! Peki siz ne durumdasınız? Tüm hedeflerinize ulaşabildiniz mi? 2024 te sizi neler bekliyor?

Yılı kapatmak ve 2024′ e hazırlık

Bu yılın bitmesine 60 günden az bir zaman kaldı. Yılı kapatmak ve 2024’e hazırlık yapmak için çalışmalara başlamak lazım.

80/20 Çalışma Modeli

Herkesin doğal olarak daha hazla kazanma arzusu var.  80/20 Çalışma Modeli bir çok ofisin danışman tutundurmak veya danışman çekmek için kullandığı yöntemlerden bir tanesi. Ancak doğru yönetilmezse, ofislerin kapanmasına neden oluyor. Neden mi? Okumaya devam edin.

Bir cevap yazın

Bir cevap yazın