Mülk Sahibi Araması Yapamayan Danışmanlara TEK Çözüm

Güven AÇIK-MENTOR

Güven AÇIK-MENTOR

Gayrimenkul sektöründe edinmiş olduğum 23 yıllık deneyim ve bilgi birikimimi sizlerle paylaşıyorum.

Mülk Sahibi Araması Yapamayan Danışmanlara TEK Çözüm

Gayrimenkul kısa mesajları, potansiyel müşterilerinizi kazanma yeteneğinizi artırabilir. Neden? Çünkü potansiyel müşterilerinizin çoğu, ilk iletişim yöntemi olarak kısa mesajı tercih edebilir. Belki siz de bunu tercih edenlerden biri olabilirsiniz.

Telefonunuzda veya CRM sisteminizde kayıtlı, kısa mesajlar dosyasına sahip olmak sonuçlarınızı olumlu yönde etkileyebilir. Potansiyel müşterilerinize yanıt verme sürenizi kısaltabilir. Hemen hemen her duruma hazır olmanız için birkaç türde kısa mesajlı dosyanızda olması için bu yazımda sizinle paylaşmak istiyorum. 

Ayrıca, bugün kullanmaya başlayabileceğiniz kısa mesajları indirmeniz için en alt kısam bir link ekledim.

Bu kısa mesajları CRM’nizde veya hareket halindeyken hızlı yanıt vermek için kullanın. E-posta ve telefon görüşmelerinizi destekleyecek ve en önemlisi müşterinize güven vermenizi sağlayacaktır.

Hep söylendiği gibi, “Bilgi GÜVEN, Cehalet KORKU verir.

 

1. Yeni Alıcı Adayı Kısa Mesajı

Yeni bir müşteri adayı ile çalışmaya başladığınızda, satış iletişiminin bir numaralı kuralını hatırlamak önemlidir: Yeni müşterinin sizinle etkileşimde kalmasını sağlayın. Onlara vereceğiniz yanıtlarınız ne kadar hızlı olursa, sonuç elde etme şansınız o kadar artar.

Merhaba [AD] Bey/Hanım, ben [OFİS ADINIZ] dan [ADINIZ SOYADINIZ] size hizmet vereceğim için çok mutluyum. En kısa zamanda sizinle iletişime geçeceğim. Bu arada bakmak istediğiniz mülkler varsa, ofisimizin mülklerine göz atabilirsiniz. [internet otomatik oturum açma bağlantısı]

En yüksek yanıt oranını elde etmek için bir alıcı ile tanışır tanışmaz bu kısa mesajı gönderin. Daha otomatik bir sistem için bunu CRM’nizde kullanın. Birkaç kısa mesaj hazırlayabilir ve yazılımın ile gönderdiğiniz her iletişimi kolayca takip edebilirsiniz.

 

2. Yeni Satıcı Adayı Kısa Mesajı

Bir kısa metin ile sözleşme imzalatmanın mümkün olmadığını bilmek önemlidir. Amacınız süreçteki bir sonraki adıma geçmek olmalıdır. Bir satıcı adayı ipucu oluşturduğunuzda, gönderdiğiniz kısa mesajın amacı, yüz yüze görüşmek üzere bir randevu ayarlamak olmalıdır.

Yeni bir satıcı adayı ipucu oluşturduğunuzda (büyük olasılıkla ücretsiz bir Mülk Keşfi veya Rakip Fiyat Analizi ile yakalamanız mümkün olacaktır) randevu almak için bu kısa mesajı deneyin.

Merhaba [ADAYIN ADI], ben [OFİS ADINIZ],’den [ADINIZ VE SOYADINIZ]. Bugün bize ayırdığınız değerli zaman için teşekkür ederiz. Size yardımcı olacağım için mutluyum. Randevu ayrıntılarını ve özgeçmiş bilgilerimi önümüzdeki 24 saat içinde e-postanıza/whatsApp a göndereceğim.

[Aşağıdaki metni yukardakinden hemen sonra gönderin.]

Ayrıca, şu anda piyasada neler olup bittiğini anlatmak için 20 dakikalık hızlı bir toplantı yapmayı çok isterim. [Gün ve saat] sizin için uygun mu? Yoksa [gün ve saat] daha mı iyi olurdu?

Potansiyel mülk sahibi ile randevu oluşturmak için bu kısa mesajı kullanın. Randevuyu aldığınızda, onlara gerçek değerinizi gösterme ve mülkün keşfini yapma şansınız olacak.

 

3. Yönlendirme Potansiyel Müşteri Kısa Mesajı

Kim geçmiş bir müşteriden veya çevrenizdeki birinden harika bir referans almayı istemez? Bu yönlendirmeler, sözleşmeye dönüştürülmesi en kolay ve genellikle birlikte çalışması harika müşteri adaylarıdır.

Görüşmeye hazır olduğunuzda, özenli, özgün ve profesyonel olarak tanınmak istersiniz. Önceden tasarlanmış harika bir kısa metin hayatınızı kolaylaştırmanıza yardımcı olacaktır.

Merhaba [YÖNLENDİRME ADAYININ ADI] Bey/Hanım. Ben, [OFİSİNİZİN ADI] ‘dan [ADINIZ VE SOYADINIZ]. [YÖNLENDİRMEYİ YAPAN KİŞİNİN ADI] bilgilerinizi benimle paylaştı ve size ulaşmamı önerdi. [YÖNLENDİRMEYİ YAPAN KİŞİNİN ADI], bir mülk satın almak/satmakla ilgilendiğinizi belirtti. Sizinle buluşmak ve bu süreç hakkında konuşmak için bir randevu oluşturmayı çok isterim. [Gün ve saat] sizin için uygun mu?

 

4. Sahibinde Satılık Kısa Mesajı

Sahibinden satılıklar (FSBO’lar) danışmanlar için harika bir kaynaktır. Çünkü mülklerini satmak için piyasada olduklarını bilirsiniz. Ancak bununla birlikte, sözsem alınacak en kolay potansiyel mülk sahipleri değillerdir. Sahibinden Satılıkları sözleşmeye dönüştürmeyi öğrenmek çok fazla incelik, güven ve pratik gerektirir.

Bölgenizdeki Sahibinden Satılıklar ‘la görüşme başlatmak için harika bir kısa mesaj örneği.

Merhaba! Benim adım [ADINIZ] ve [OFİS ADI] olan bir Gayrimenkul Danışmanıyım. [evin adresi] adresindeki eviniz hala satışta doğru mu?

[Yanıtlarını bekleyin. “Evet” derlerse bir sonraki adıma geçin. “Hayır” derlerse, zaman ayırdıkları için teşekkür edin ve tebriklerinizi iletin.]

Buna sevindim! Alıcısı olan gayrimenkul danışmanları ile çalışıyor musunuz?

[Yanıtlarını bekleyin. “Emlakçılarla çalışmıyorum” veya “Ne demek istiyorsun?” dedikleri zaman bir sonraki adıma geçin. “Hayır” derlerse, ne demek istediğinizi netleştirmek için bir sonraki cümleyi kullanabilirsiniz.]

Demek istediğim, evinizi görmek isteyen bir alıcımı getirirsem, Müşterim mülkünüzü satın alırsa, hizmet bedeli ödüyor musunuz?

[Yanıtlarını bekleyin. Bu noktada daha fazla açıklamaya ihtiyaçları olabilir. Ancak “Evet” derlerse, bir sonraki adıma geçin.]

Mülkünüzü alıcı müşterime daha iyi pazarlamak adına önceden gelip detayları öğrenmemin bir sakıncası var mı? 10-15 dakikadan fazla sürmez. Bu sayede mülkünüzü görebilir, notlarımı alabilir ve mülkünüzle ilgili tüm ayrıntılara sahip olabilirim.

[Sonraki metin. Yanıtlarını veya geri dönüşlerini beklemeyin. Bunu bir önceki metinden hemen sonra göndermeniz yeterli.]

[gün ve saat] veya [gün ve saat] müsaitim. Hangisi sizin için daha uygun?

[Alıcı danışmanlarına komisyon ödemediklerini veya alıcı danışmanlarıyla da çalışmadıklarını söylerlerse, sonraki metne geçin.]

Sizi çok iyi anlıyorum. Mülkünüz ne kadar süredir pazarda sakıncası yoksa öğrenebilir miyim?

[Yanıtlarını bekleyin. konuşmaya başlarlarsa, konuşmaya devam edin. Sizi geri çevirirlerse, basitçe “Anlıyorum” diyebilir ve ardından onlara ev hakkında bir soru daha sorabilirsiniz. 

Bu soru: Bugüne kadar mülkünüze yapılmış kaç adet teklif var? Sakıncası yoksa benimle paylaşabilir minisiniz? Size hiçbir şey söylemezlerse ve emlakçılar ile çalışmadıklarını tekrar ederlerse, onlara zaman ayırdıkları için teşekkür edin.]

 

5. Bölge Çalışması Kısa Mesajı

Bölge Çalışması yaptığınız bir mahalledeki verilere erişiminiz varsa, potansiyel alıcı ve satıcılara ulaşmak için etkili bir kısa mesaj olabilir.

Merhaba [adınız] Bey/Hanım, ben [ofis adı] den [adınız]. Mahallenizde kaç adet mülk satıldığını, Mahallenizin satılık ve kiralık konut fiyatlarını anlatan bir bölge raporu göndermemi arzu eder miydiniz?

Bu mesaj etkilidir. Potansiyel müşterinize aciliyet duygusu aşılamak için bölgenizde aciliyet psikolojisini veya fırsat kaçırma korkusunu kullanabilirsiniz. Ayrıntıları konuşmak ve onları tetikte tutmak için yüz yüze bir randevu talep edebilir veya bir telefon görüşmesi yapmak için uygun oldukları günleri ve saatleri sorabilirsiniz.

 

6. Sadece Hatırınızı Sormak İstedim Kısa Mesajı

Hepimiz, zaman zaman ipuçlarının elimizden kaçıp gitmesine izin veririz. Biz de insanız. Bazen bir “Merhaba” demek ve hatır sormak, soğuk bir ipucunu sıcak bir ipucuna dönüştürebilir.

Merhaba [ADAYIN ADI] Bey/Hanım, ben [OFİSİNİZİN ADI] ‘den, [ADINIZ VE SOYADINIZ]. Sadece hatırınızı sormak ve nasılsınız demek için aradım. Sağlığınız ve keyfiniz yerinde mi? Sizin için yapabileceğim her hangi bir şey var mı?

Daha önce sizi red eden bir müşteriye tekrar aradığınızda olumlu bir yanıt alamayabilirsiniz. Ancak belli aralıklar ile dostça bir hatırlatma sizin akılda kalmanızı sağlayacaktır. Müşterinin bir ihtiyacı olduğunda ilk size ulaşma ihtimali çok yüksek olacaktır. 

Bu haftalık bunlar ile başlayın. 

Daha sonra benim 3 günlük “SEÇ ile Gayrimenkulde Başarıyı Yakalamak” eğitimime katılarak gelirinizi iki katına çıkartırsınız. 

Sağlık ve mutluluk dolu bir hafta diliyorum. 

Bu Kısa mesajları İndireceğiniz Link Aşağıda;

KISA MESAJLARI İNDİR

Facebook
Twitter
LinkedIn

Okuyabileceğiniz Diğer Blog Yazılarım

Yıllın Sonu Geldi

2023 bitti bitecek. Yılın sonu geldi! Peki siz ne durumdasınız? Tüm hedeflerinize ulaşabildiniz mi? 2024 te sizi neler bekliyor?

Yılı kapatmak ve 2024′ e hazırlık

Bu yılın bitmesine 60 günden az bir zaman kaldı. Yılı kapatmak ve 2024’e hazırlık yapmak için çalışmalara başlamak lazım.

80/20 Çalışma Modeli

Herkesin doğal olarak daha hazla kazanma arzusu var.  80/20 Çalışma Modeli bir çok ofisin danışman tutundurmak veya danışman çekmek için kullandığı yöntemlerden bir tanesi. Ancak doğru yönetilmezse, ofislerin kapanmasına neden oluyor. Neden mi? Okumaya devam edin.

Bir cevap yazın

Bir cevap yazın