Picture of Güven AÇIK-MENTOR

Güven AÇIK-MENTOR

Gayrimenkul sektöründe edinmiş olduğum 21 yıllık deneyim ve bilgi birikimimi, Blog yazılarımla sizlerle paylaşıyorum.

Mülklerinizi Hızlı Pazarlamanın Yeni Bir Yolu – Tapu.com

Tapu.com ’u aranızda duymuş olanlar olabilir.

Ben Tapu.com ‘u sadece bankaların elinde kalan mülkleri satıyor diye biliyordum.

Ancak daha ayrıntılı tanımaya ve kullanmaya başlayınca aslında sağladığı faydaları öğrenmeye başladım.

Eğer sözleşmeli mülklerinizin daha hızlı pazarlanmasını istiyorsanız Tapu.com platformunu deneyebilirsiniz.

Tapu.com Size Hangi Faydaları Sağlıyor

Aşağıda size tek tek sağladığı faydaları anlatacağım ama hızlı fayda sağlayan özelliklerini özetlemem gerekirse, şunları hemen söyleyebilirim; Yönlendirme (Referral), Fiyat Aralığı Düşük Mülkler, Size uzak olan Mülkler, Yüksek Performanslı Pazarlama.

Tapu.com adım adım geleceğin gayrimenkul modeline hazırlık yapıyor. Mobil olarak yapılan gayrimenkul danışmanlığına alt yapı çalışmalarını hızla geliştiriyor. 2021 yılında önemli adımlar atacak olan Tapu.com sanırım kısa bir süre sonra tüm danışmanların çalışmak isteyeceği bir platforma dönüşecek.

Yönlendirme / Referral

Klasik anlamda “Yönlendirme” iki şekilde yapılır. Bir tanesi ofis içinde diğeri ofis dışında. Eğer sözleşmeli bir mülkünüzü ofis dışına başka bir ofise yönlendirme yaparsanız, kazanacağınız gelir mülk sahibinin ödeyeceği hizmet bedeli % 2 ‘nin % 25 ‘i olur. Basit bir örnek vermek gerekirse 500,000.-TL fiyatla bir mülkü yönlendirme yaparsanız, elde edeceğiniz gelir şu şekilde olur:

            500,000.-TL x 0.02 = 10,000.-TL x 0,25 = 2,500.-TL

2,500.-TL yi  de ofisinizle paylaşırsınız.

Aynı mülkü Tapu.com ile çalışırsanız, onlar bu mülkü hızlıca doğru hedef kitle ile buluşturup talep toplarlar ve kısa zamanda alıcı bulur ve işlem sonuçlanır. Tapu.com ile çalışırsanız ne olur bir de ona bakalım; Tapu.com ‘a verdiğiniz mülk satılırsa hizmet bedelinin tamamını alıcı karşılar. Yani % 4 ‘ü alıcı öder. Siz de bu % 4 ten % 25 kazanırsınız.

            500,000.-TL x 0,04 = 20,000.-TL x 0,25 = 5,000.-TL

5,000.-TL yi de ofisinizle paylaşırsınız. Yani gelirinizi 2 kat artırmış olursunuz.

Yönlendirme yaptığınız ofisin o mülkü nasıl çalışacağından emin olamazsınız ama Tapu.com size neler yaptığını açıklar ve bilgi verir. Özetlersek yönlendirme yapacağınız mülkleri Tapu.com ‘a verin hızlıca daha fazla gelir üretin derim. Doğal olarak eğer mülk doğru lokasyonda, doğru fiyatta ve mülk sahibi de yüksek bir motivasyona sahipse.

Fiyat Aralığı Düşük Mülkler

Bazen karşınıza fiyatı düşük mülkler çıkabilir. Attığınız taş ürküttüğünüz kurbağa değmez. Siz de o portföyü almak istemezsiniz. İşte bu gibi durumlarda Tapu.com devreye giriyor.

Sizin fiyat aralığınıza uygun olmayan mülkler ile sözleşme yapabilecekseniz hemen sözleşmeyi yapın ve Tapu.com üzerinden pazarlamaya başlayın. Bırakın her şey ile Tapu.com ilgilensin. Siz hiç yorulmadan para kazanın.

Bence bu bağlamda Tapu.com kesinlikle denenmeye değer bir hizmet sağlıyor. Bunun adı Aracılar Klubü merak edenler ayrıntıları bu linkten öğrenebilirler.

Size Uzak Olan Mülkler

Bazen etki çevrenizden size uzak olan mülkler gelir. Ben size kendimden bir örnek vereyim. Akrabamın Zonguldak Merkez’de satılık bir binası var. Aile büyüklerinden miras kalmış. Toplam 5 kardeşler ve satıp nakde dönmek istiyorlar. Zonguldak’ta bu konuyla ilgilenecek bir kimseleri yok. Doğal olarak birtakım sitelerde mülklerini satmaya çalışmışlar. Ancak hem mesafe nedeniyle hem de sektörü bilmedikleri için “acaba ucuza mı veriyoruz” diye bana danıştılar. Ben de bu mülk Tapu.com Aracılar Klubü üzerinden pazarladığımda hiç erişemediğim bir noktada sonuca ulaştım.

Eğer sizin de bu şekilde mesafe nedeniyle hizmet veremediğiniz portföyler varsa, hiç çekinmeden Tapu.com ile iletişime geçip gelirinizi artırabilirsiniz. Bence harika bir fırsat.

Yüksek Performanslı Pazarlama

Tapu.com ’un diğer bir avantajı ise kullandıkları pazarlama bütçeleri. Bugün hiçbir gayrimenkul ofisinin kullanmaya dahi cesaret edemeyeceği miktarda bir pazarlama ve tanıtım bütçeleri var. Ben zaten Facebook’ u mülk pazarlama konusunda ilk sırada tutuyorum. Yaptığım testlerde malum emlak pazarlama siteleri ile FB karşılaştırdığımda arada tam 30 kat fark var. Son sattığım mülkü FB sayesinde sattım. Kullandığım bütçe ise gün başına 20.-TL ile 35.-TL arasındaydı. Sonuç aldım. Hem de çok hızlı bir şekilde. Uzun zaman boyunca emlak portallarına verdiğim ücretler boşa gitti diyebilirim.

Hızlı sonuca ulaşmak adına kullanılan nokta atışı bütçeler FB ta çok etkin. Tapu.com da bunu çok doğru şekilde ve yüksek bütçeler ile kullanabiliyor. Bizim bireysel anlamda Tapu.com Aracılar Klubü ile mücadele edebilmemiz için yüksek miktarda tanıtım bütçesi kullanmamız gerekir. Eminim, Facebook’u mülk tanıtım ve pazarlamasında bütçeli olarak kullananlar biliyorlardır.

İşin güzel tarafı ise siz sadece mülk sahibi ile sözleşmenizi imzalayıp mülkünüzü Tapu.com ‘a verdiğinizde onlar sizin için tüm tanıtımı yapıyorlar. Hedef kitleye çok daha hızlı ulaşıyorsunuz. Bu yüksek kazanç anlamına geliyor.

Dilerseniz benim sitem üzerinden Tapu.com ‘a ulaşabilirsiniz.

Evet, size yeni haftanızda bol kazançlar diliyorum.

Güven AÇIK

Facebook
Twitter
LinkedIn

Okuyabileceğiniz Diğer Blog Yazılarımız

Neden Gayrimenkul Danışmanı Oldunuz

Bu soru, her danışmanın yanıt vermesi ve kendisine sıkça sorması gereken bir sorudur. Eğer bu soruya cevap veremiyorsanız, bir yerde terslik vardır.

Karne Ne Durumda

Eğer profesyonel bir gayrimenkul danışmanıysanız, ilk altı ayınızın danışman karnesine bir göz atmanızda fayda var. Karne ne durumda bir bakalım.

Her zaman Başarılı olmak için

Yarı yıl bitmek üzere!  Hedefinizi yakalamak için sadece 6 ayınız kaldı. Bu aya kadar başarılı sayılır mısınız? Bir düşünün bakalım!

Bir yanıt yazın

Views: 86