ALOGÜVEN 0 534 815 77 96

Güven AÇIK

Hakkımda Bilgiler

Güven AÇIK / 1962 Ankara

1980 yılında T.E.D. Ankara Koleji'nden mezun olduktan sonra İ. Ü. Orman Mühendisliği'ni 1985 yılında tamamladım. İki yıl A.B.D.'nde Texas Houston'da Baylor Tıp Fakültesi, Psikiyatri Bölümünde, Uyku Bozuklukları Merkezi' nde Polysomnography Uzmanlık Sertifikası alarak çalıştım. Aynı üniversitede Davranış Bilimleri, Temel Psikoloji, Neuro Bilimi ve Yönetim Bilimi dallarında eğitimler aldım.

Türkiye'ye döndükten sonra bir yıl otomobil sektöründe satış danışmanlığı ve orta kademe yöneticilik yaptım, daha sonra kendi eğitim ve danışmanlık şirketimi kurarak kişisel gelişim sektöründe çalışmaya başladım.

1991 yılından 2005 yılına kadar kişisel gelişim sektöründe İletişim, Satış, İkna, Müzakere, Zaman Yönetimi, Sunum Becerileri, Liderlik, İleri Düzey Mülakat Teknikleri, Personel Seçme ve Yerleştirme, Değişim Yönetimi, Hedef Belirleme ve Öncelik Yönetimi, Müşteri Odaklılık, Öfke Yönetimi, Stres Yönetimi, Takım Ruhu, Kilit Huy Kalıpları ile Performans Artışı, Eğitimcinin Eğitimi, NLP Practitioner, NLP Master Practitioner konularında uzmanlaşarak eğitim ve danışmanlık hizmeti verdim.

1994-1996 yıllarında İngiltere, Londra'da ITS grubunda NLP Practitioner ve NLP Master Practitioner eğitimi aldım. Ian McDermott, Joseph O'connor, Tad James ve Türkiye'de de "Master Trainer" Doç. Dr. Wyatt Woodsmall ile birlikte çalışma fırsatı buldum. INLPTA tarafından NLP Eğitmenliği sertifikası almaya hak kazandım.

1998 yılında gayrimenkul sektörü ile tanıştım ve 2 yıl boyunca Re/max Atlas Ulus bölge ofisinde gayrimenkul danışmanı ve 2 yıl da yönetici olarak görev yaptım.

Daha sonra Century 21 Türkiye 'nin eğitim danışmanlığını üstlendim ve 9 yıl boyunca gayrimenkul işletme sahibi ve danışmanı yetiştirdim.

Bu görevden ayrıldıktan sonra birçok gayrimenkul ofisine danışmanlık, mentorluk ve eğitmenlik desteğinde bulundum. Halen gayrimenkul sektöründe profesyonel gayrimenkul danışmanı olarak çalışıyorum.

İnternet üzerinden  Gayrimenkul Danışmanlığı ve Brokerlik eğitimleri vermekteyim.

Aynı zamanda gayrimenkul danışmanlarına ve işletme sahiplerine Koçluk ve Mentorluk desteği sağlıyorum. Danışmanların ve işletmelerin Başarı Faktörü performanslarını kısa bir zamanda 2-3 katına çıkartıyorum.

Sektörde farklı kurum ve kuruluşlara toplam 11,000 saat eğitim ve danışmanlık hizmeti verdim.

Her hafta Pazartesi günleri gayrimenkul sektörü hakkında blog yazılarım yayınlanmaktadır.

2015 Ocak ayında “Her Yönü ile Gayrimenkul Danışmanlığı” adındaki 270 sayfalık kitabım sektörde ses getirdi ve en çok okunan gayrimenkul kitabı unvanını aldı. Kitabım 3 yıl içinde 3,000 adetten fazla satmıştır.

2018 Eylül ayında ikinci kitabım “Gayrimenkulde Kazandıran Diyaloglar” çıktı. Kısa zamanda “uygulamaya yönelik en iyi sektör kitabı” olarak yorumlandı. 6 bölüm 240 sayfadan oluşan bu kitap bir danışmanın mesleğini uygularken kullanması gereken tüm güçlü soru tekniklerini ve etkin diyalog örneklerini kapsıyor.

Eşim Rumeysa Açık da Gayrimenkul Danışmanıdır.

Irmak ve Duru adında iki kızım var. Casper ve Silver adında iki kediye sahibim.

Dünya Çeviri Organizasyonu Pandemi Zoom Konferansı / 15 Nisan 2020

close
close
Yukarı kaydır
%d blogcu bunu beğendi: