Güven AÇIK

IFC Internationaly Acredited Trainer & NLP Coach

         IFC Acredited Trainer – NLP Coach

Güven Açık, 1980 yılında T.E.D. Ankara Koleji‘nden mezun olduktan sonra İ. Ü. Orman İşletme Mühendisliği‘ni 1985 yılında tamamlamıştır. Açık, iki yıl A.B.D.’nde Texas Houston’da Baylor Tıp Fakültesi, Psikiyatri Bölümünde, Uyku Bozuklukları Merkezi’nde Polysomnography Uzmanlık Sertifikası alarak çalışmıştır. Aynı üniversitede Davranış Bilimleri, Temel Psikoloji, Neuro Bilimi ve Yönetim Bilimi dallarında eğitimler almıştır.

Türkiye’ye döndükten sonra bir yıl otomobil sektöründe satış danışmanlığı ve orta kademe yöneticilik yapan Açık, daha sonra kendi eğitim ve danışmanlık şirketini kurarak kişisel gelişim sektöründe çalışmaya başlamıştır. 1991 yılından bugüne kişisel gelişim sektöründe iletişim, satış, ikna, müzakere, zaman yönetimi, sunum becerileri, liderlik, ileri düzey mülakat teknikleri, personel seçme ve yerleştirme, değişim yönetimi, hedef belirleme ve öncelik yönetimi, müşteri odaklılık, öfke yönetimi, stres yönetimi, takım ruhu, kilit huy kalıpları ile performans artışı konularında uzmanlaşarak eğitim ve danışmanlık hizmeti vermiştir.

1994-1996 yıllarında İngiltere, Londra’da ITS grubunda NLP Practitioner ve NLP Master Practitioner eğitimi almış olan Açık, lan McDermott, Joseph O’connor, Tad James ve Türkiye’de de “Master Trainer” Doç. Dr. Wyatt Woodsmall ile birlikte çalışma fırsatı bulmuştur. INLPTA tarafından NLP Eğitmenliği sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Güven Açık 1998 yılında gayrimenkul sektörü ile tanışmış ve 2 yıl boyunca Re/max Ulus Ofisinde gayrimenkul danışmanı ve 2 yıl da yönetici olarak görev yapmıştır. Daha sonra Century 21 Türkiye ‘nin eğitim danışmanlığını üstlenmiş ve 7 yıl boyunca gayrimenkul işletme sahibi ve danışmanı yetiştirmiştir. Sektörde farklı kurum ve kuruluşlara toplam 11,000 saat eğitim ve danışmanlık hizmeti vermiştir.

Bu görevden ayrıldıktan sonra birçok gayrimenkul ofisine danışmanlık ve eğitmenlik yapmıştır. Halen gayrimenkul sektöründe aktif uzman gayrimenkul danışmanı olarak çalışmaktadır.

Uzmanlık alanı ticari taşınmaz ve yatırımlardır. Özellikle son 5 yıldır “Projeden Satış” konusunda tanınmış gayrimenkul yatırım şirketlerine eğitimler vermiştir.

İnternet’ten Temel Gayrimenkul Danışmanlığı eğitimi ve Broker Eğitimleri vermektedir.

Aynı zamanda gayri menkul danışmanlarına ve işletme sahiplerine KOÇLUK HİZMETİ vermektedir. Danışmanların ve işletmelerin işlem kapatma performanslarını çok kısa bir zamanda 2-3 katına çıkartmaktadır.

2006 yılında TRT-FM’de bir yıl boyunca “Sevgi Doktoru” isimli, aile içi ilişkilerde sevginin önemini anlatan bir canlı radyo programı yapmıştır.

2015 Ocak ayında “Her Yönüyle Gayrimenkul Danışmanlığı” adındaki 270 sayfalık kitabı sektörde ses getirmiş ve en çok okunan gayrimenkul kitabı unvanını almıştır. Kitap 2 yıl içinde 3,000 adet satılmıştır.

Eşi Rumeysa Açık da Gayrimenkul Uzmanıdır.

Irmak ve Duru adında iki kız babasıdır.