Güven AÇIK

1980 yılında T.E.D. Ankara Koleji‘nden mezun olduktan sonra İ. Ü. Orman İşletme Mühendisliği‘ni 1985 yılında tamamladım. İki yıl A.B.D.’nde Texas Houston’da Baylor Tıp Fakültesi, Psikiyatri Bölümünde, Uyku Bozuklukları Merkezi’ nde Polysomnography Uzmanlık Sertifikası alarak çalıştım. Aynı üniversitede Davranış Bilimleri, Temel Psikoloji, Neuro Bilimi ve Yönetim Bilimi dallarında eğitimler aldım.
Türkiye’ye döndükten sonra bir yıl otomobil sektöründe satış danışmanlığı ve orta kademe yöneticilik yaptım, daha sonra kendi eğitim ve danışmanlık şirketimi kurarak kişisel gelişim sektöründe çalışmaya başladım.
1991 yılından bugüne kişisel gelişim sektöründe iletişim, satış, ikna, müzakere, zaman yönetimi, sunum becerileri, liderlik, ileri düzey mülakat teknikleri, personel seçme ve yerleştirme, değişim yönetimi, hedef belirleme ve öncelik yönetimi, müşteri odaklılık, öfke yönetimi, stres yönetimi, takım ruhu, kilit huy kalıpları ile performans artışı konularında uzmanlaşarak eğitim ve danışmanlık hizmeti verdim.
1994-1996 yıllarında İngiltere, Londra’da ITS grubunda NLP Practitioner ve NLP Master Practitioner eğitimi aldım. Ian McDermott, Joseph O’connor, Tad James ve Türkiye’de de “Master Trainer” Doç. Dr. Wyatt Woodsmall ile birlikte çalışma fırsatı buldum. INLPTA tarafından NLP Eğitmenliği sertifikası almaya hak kazandım.
1998 yılında gayrimenkul sektörü ile tanıştım ve 2 yıl boyunca Re/max Atlas Ulus bölge ofisinde gayrimenkul danışmanı ve 2 yıl da yönetici olarak görev yaptım. Daha sonra Century 21 Türkiye ‘nin eğitim danışmanlığını üstlendim ve 7 yıl boyunca gayrimenkul işletme sahibi ve danışmanı yetiştirdim. Sektörde farklı kurum ve kuruluşlara toplam 11,000 saat eğitim ve danışmanlık hizmeti verdim.
Bu görevden ayrıldıktan sonra birçok gayrimenkul ofisine danışmanlıkmentorluk ve eğitmenlik desteğinde bulundum. Halen gayrimenkul sektöründe aktif uzman gayrimenkul danışmanı olarak çalışıyorum.
Uzmanlık alanım ticari taşınmaz ve yatırımlardır. 5 yıl boyunca çeşitli firmalara “Projeden Satış” konusunda tanınmış gayrimenkul yatırım şirketlerine eğitimler verdim.
İnternet üzerinden Temel Gayrimenkul Danışmanlığı ve Broker Eğitimleri vermekteyim.
Aynı zamanda gayrimenkul danışmanlarına ve işletme sahiplerine KOÇLUK HİZMETİ sağlıyorum. Danışmanların ve işletmelerin işlem kapatma performanslarını çok kısa bir zamanda 2-3 katına çıkartıyorum.
2015 Ocak ayında “Her Yönüyle Gayrimenkul Danışmanlığı” adındaki 270 sayfalık kitabım sektörde ses getirdi ve en çok okunan gayrimenkul kitabı unvanını aldı. Kitap 3 yıl içinde 3,000 adetten fazla satmıştır.
En son kitabım olan ” Gayrimenkulde Kazandıran Diyaloglar ” ise pazara çıkmadan önce 593 adet ön sipariş almış ve bir hafta içinde 900 adet satılmıştır.
Yine bir yıldan fazla  Realty World Türkiye‘nin İleri Düzey Danışman eğitimlerini ve Broker eğitimlerini verdim.
Halen Remacro United Brokers Gayrimenkul Firmasında Operasyondan Sorumlu Kurucu Ortak olarak çalışıyorum.
Eşim Rumeysa Açık da Gayrimenkul Uzmanıdır.
Irmak ve Duru adında iki kız babasıyım.