Gerçek Arzunuzun Şifresini Çözmek 

Güven AÇIK-MENTOR

Güven AÇIK-MENTOR

Gayrimenkul sektöründe edinmiş olduğum 25 yıllık deneyim ve bilgi birikimimi, sizlerle paylaşıyorum.

Gerçek Arzunuzun Şifresini Çözmek 

Gerçekten istediğinizi elde etmenin birinci adımı; içinizdeki en büyük arzunuzun ne olduğunu keşfetmektir.

Ne istiyorsun veya Ne istersin?” Bu iki soruyu her zaman “kısıtlı” anlamda kullanıyoruz. Örnek vermek gerekirse “bir arkadaşınızla bir şeyler içmek istediğinizde, bir restoranda yemek sipariş ederken, birinin doğum günü hediyesini seçerken yaptığımız gibi.  Hep dar ve kısıtlı bir anlamda arzu ve istek soruları soruyoruz. 

En son ne zaman bu soruyu daha büyük bir çerçeveden bakarak kendinize sordunuz?

 

Hayattan gerçekten ne istiyorum?

 

Önümüzdeki hafta Pazar akşamı (18 Aralık 2022) saat 20:00 de, iş dünyasındaki en başarılı insanların yaptığı gibi 3 yıllık vizyonunuzu oluşturacağımız özel bir hedef belirleme atölyesine ev sahipliği yapmak istiyorum. Eğer katılımcı başvuru sayısı 20 kişiyi aşarsa! Bu webinarı gerçekleştirmek benim için çok keyifli olacak. Katılım için son tarih 16 Aralık 2022 saat 21:00

Katılmak isteyenler bana bir e-posta göndersinler guven@gayrimenkulegitimleri.com  

Vizyon Webinarına katılmak istiyorum” yazmanız yeterli. 

Bu yazımda vizyon atölyesine hazırlanmanıza yardımcı olmak istiyorum.

Kulağa nasıl geliyor

Kulağa Çok Basit Geliyor

Ama biraz daha dikkatli düşünüp her şeyi kağıda döktüğünüzde hissettiklerinize odaklandığınızda, sonuçlarlar sizi şaşırtabilir. Bu nedenle, bu yazımda, gerçekten ne istediğinize dair nasıl karar vereceğinizden bahsetmek istiyorum. Bu sayede gelecek hafta pazar akşamı asıl arzunuzu bulmak ve ona nasıl ulaşacağınızı keşfetmek hakkında konuşacağız.

Başlayalım mı?

Zihnimiz nasıl çalışıyor?

Zihnimizin Nasıl Çalıştığını Anlamak

Yazar ve konuşmacı Bob Proctor, “Çoğu insanın istediğini elde edememesinin sebebinin ne istediğini gerçekten bilmemesi!” olduğunu söylüyor. Bob Proctor, bir çalışmasında dünyanın dört bir yanından binlerce insanla buluşarak onlara gerçekten ne istediklerini sordu. Bob Proctor bu insanlar ile konuştuktan sonra aslında onların ne istediklerini ifade edemedikleri ortaya çıktı. Arzularını başka bir şeyle ifade ettiler. “PARA” ve bir şeye “SAHİP OLMAK” ile.

Süper zengin olmak ister misin? Bu herkes için güzel bir hedef gibi görünüyor, değil mi? İlk duyduğunuzda ve düşündüğünüzde böyle olabilir. Ancak zengin olduğunuzda hayatınızda ihtiyaç duyabileceğiniz sınırsız şeyler var. Sonu gelmeyecek kadar çok…

Sizi asıl mutlu eden şey ise, sürekli olarak büyük miktarlarda para harcamak değil, finansal olarak özgür olmaktır.

Eğer benzer şekilde düşünüyorsanız, nerede yaşadığınıza ve onu çevreleyen faktörlere bağlı olarak, strese girmemek için yapmanız gereken TEK ŞEY bu para miktarının ne olacağını bulabilmektir.

Tatmin olmak

Asıl Tatmin Nerede

Herkes güzel bir arabaya, güzel bir eve sahip olmayı, şık akşam yemeklerine gitmeyi ve lüks tatiller yapmayı sever. Gerçekten hedefleriniz bunlar olabilir mi? Eğer öyleyse, sorun değil. Ancak hayatımızda gerçekten başarabileceğimiz kadar çok maddi hedef olduğunu ve bunun sonunun olmadığını aklınızdan hiç çıkarmamanız gerekir. 

Maddi hedefleriniz ne olursa olsun, hayatınızda kalıcı ve büyük bir manevi amaca sahip olmadığınız sürece, maddi hevesleriniz hep daha fazlasını ister ve sizi bir köle gibi kullanır. Sonra sizi posanız çıkmış halde bir kenara fırlatıp atar. 

gerçek amaç ne olmalı

Gerçek Amaç Ne Olmalı

Muhtemelen dünya tarihinde başka hiçbir kitap, Napoleon Hill‘in “Düşün ve Zengin Ol” kitabı kadar zengin insan yaratmamıştır. Bilmiyorum, okuma şansınız oldu mu? Bu kitap ben gençken benim hayatımı değiştirdi. Bunun nedeni Napoleon Hill’in en büyük sırrını öğrenmemden kaynaklanıyor. Bu sır aslında çok basit ancak çok etkili. 

Her gün kendinize hatırlatacağınız Net “Tek Bir Amaca” sahip olmak.

Tek Amacınız ise, Yaşama Nedeniniz !

Bu neden ise, hayatınızdaki diğer her şeyin dayandığı TEK BİR ŞEY ‘dir.  

Hayatında TEK BİR şey başarabilseydin, bu sence ne olurdu?

Düşünme sırası sizde.

Yaşama nedeninizi bulmak için gelecek hafta Pazar akşamı bekliyorum. 

Mutlu ve huzurlu olun.

Güven AÇIK

Facebook
Twitter
LinkedIn

Okuyabileceğiniz Diğer Blog Yazılarım

Yıllın Sonu Geldi

2023 bitti bitecek. Yılın sonu geldi! Peki siz ne durumdasınız? Tüm hedeflerinize ulaşabildiniz mi? 2024 te sizi neler bekliyor?

Yılı kapatmak ve 2024′ e hazırlık

Bu yılın bitmesine 60 günden az bir zaman kaldı. Yılı kapatmak ve 2024’e hazırlık yapmak için çalışmalara başlamak lazım.

80/20 Çalışma Modeli

Herkesin doğal olarak daha hazla kazanma arzusu var.  80/20 Çalışma Modeli bir çok ofisin danışman tutundurmak veya danışman çekmek için kullandığı yöntemlerden bir tanesi. Ancak doğru yönetilmezse, ofislerin kapanmasına neden oluyor. Neden mi? Okumaya devam edin.

Bir cevap yazın

Bir cevap yazın