2023‘e Güçlü Bir Başlangıç Yapın

Güven AÇIK-MENTOR

Güven AÇIK-MENTOR

Gayrimenkul sektöründe edinmiş olduğum 23 yıllık deneyim ve bilgi birikimimi, sizlerle paylaşıyorum.

2023‘e Güçlü Bir Başlangıç Yapın

İyi ya da kötü günleri ile bir yıl geçirdik. Ama hayat devam ediyor. Herkes pes etmek üzereyken, biz daha da derine ineceğiz. 2023’ü güçlü bir şekilde bitirmek için motive kalmalı ve devam etmeliyiz. Yeni yıla güçlü bir başlangıç yapabilmek için motive olmamız gerekiyor.

Çoğu insan yılın ilk haftasında pek motive değildir.

Nasıl motive kalırsınız? Ekibinizi başarılı olması için nasıl motive edersiniz? Kaldığınız yerden devam etmek ve büyük şeyler başarmak için nasıl motive olursunuz?

Tüm başarılı insanların motivasyon kaynakları vardır.

Motivasyon, hedeflerinize ulaşmak için ihtiyacınız olan ilk şeydir. Bugün, 2023 yılını güçlü bir şekilde bitirebilmeniz için motive kalmanın üç yolunu paylaşacağım. Motive kalmanıza ve geliriniz, işiniz ve hayatınızla ilgili harika işler yapmanıza yardımcı olmak istiyorum.

İşte sizden yapmanızı istediğim üç şey:

Seni en çok korkutan şeyi yap

Seni en çok zorlayan şeyleri yap

Seni en çok zorlayan şeyleri yap. Sizi zorlayan şeyleri yaparsanız, biraz kaygı veya biraz korku yaşayabilirsiniz. Ama size söz veriyorum, tüm bunların altında motivasyon kaynaklarınızı bulacaksınız.

Örneğin, İş görüşmeleri yaparken en kolay aramaları önce yapmıyorum. Önce en zor olanlarını yaparım. Önce beni en çok zorlayanları bitirmek isterim. İlk önce en zor olanı yapmayı seçersem ve kazanırsam, gaza gelirim! En zor olanı yapmayı seçersem ve kaybedersem, en azından kafamda bitmiş olur. Benim rahatlar. Bu benim için bir kazan-kazan durumu oluşturur.

Çoğu insan önce en kolay olanı yapmayı tercih eder. Kendilerine meydan okuyamazlar. Bu yüzden motive olamazlar. Motive olamamalarının en büyük nedeni budur.

Kendinizi ateşin içine bırakın. Sizi en çok zorlayan şeyleri yapmak için kendinize güvenin. Sizi en çok zorlayan beş şeyin bir listesini yapın ve bugün en az birini yapın.

Odaklanmak

Günlük hedefinize odaklanın

Neden günlük hedefime odaklanmak isteyeyim?

Çünkü neler başarabileceğimi görmek istiyorum. Çünkü günlük hedefler benim yakıtım. Çünkü kendimi iyi hissetmemi sağlıyor. Tıpkı yaşam boyu bir hedefinizin, yıllık bir hedefinizin ve aylık bir hedefinizin olması gerektiği gibi. Günlük hedeflerin mutlaka olmalı.

Bugün neyi başarmak istiyorsun? Bugün kiminle iletişim kurmak istiyorsun? Senin için başarılı bir gün nasıl olurdu?

Her gün için günlük hedefinizi yazın ve odaklanın.

Mentorluk isteyin

Sizden daha başarılı olanlardan mentorluk isteyin

Burada bir yaşam koçundan bahsetmiyorum. Dikkatli olmalısın. Başarılı olamamış pek çok koç var. Kendisine faydası olmamış. Başkasına nasıl fayda sağlayabilir ki?

Önemli miktarda başarıyı yakalamış bir akıl hocası bulmanızı istiyorum – bir dizi başarılı girişimcilik çabası olan biri. Hayatın her alanında (sadece bir alanda değil) mücadelesine devam eden, yıkılıp tekrar tekrar ayağa kalkmış birinden bahsediyorum. Böylece sadece iyiye değil, mükemmelliğe ulaşıyoruz.

Bu üç şeyi 2023 te yapın. Yılı güçlü bir şekilde bitirmek için motive olacaksınız. 

  1. Seni en çok zorlayan şeyleri yap. 
  2. Günlük hedefine odaklan. 
  3. Senden daha başarılı olanlardan mentorluk iste.

Hepinize bol kazançlı, sağlıklı ve huzur dolu 2023 diliyorum.

Güven AÇIK

Facebook
Twitter
LinkedIn

Okuyabileceğiniz Diğer Blog Yazılarım

Yıllın Sonu Geldi

2023 bitti bitecek. Yılın sonu geldi! Peki siz ne durumdasınız? Tüm hedeflerinize ulaşabildiniz mi? 2024 te sizi neler bekliyor?

Yılı kapatmak ve 2024′ e hazırlık

Bu yılın bitmesine 60 günden az bir zaman kaldı. Yılı kapatmak ve 2024’e hazırlık yapmak için çalışmalara başlamak lazım.

80/20 Çalışma Modeli

Herkesin doğal olarak daha hazla kazanma arzusu var.  80/20 Çalışma Modeli bir çok ofisin danışman tutundurmak veya danışman çekmek için kullandığı yöntemlerden bir tanesi. Ancak doğru yönetilmezse, ofislerin kapanmasına neden oluyor. Neden mi? Okumaya devam edin.

Bir cevap yazın

Bir cevap yazın