ALOGÜVEN 0 534 815 77 96

Merhabalar,

Bugün size Çanakkale’den yazıyorum.

Eğitim ve ofis koçluğu verdiğim bir ofis için 3 gün buradayım. Turyap Çanakkale ofisi ve ekibi ile harika bir başlangıç yaptık ve 2020 de sağlam adımlarla ilerliyoruz.

Bugün koçluk yaptığım 3 danışmandan aldığım ilhamla size “Yüksek gelir Üreten Danışmanların 6 Gizli Gücü” hakkında yazmak istedim.

Meslekte 5. Yılını devirmiş ve yüksek gelir üreten danışmanların ortak özelliklerine baktığımda 6 tane benzerlikle karşılaştığımı fark ettim. Bunları sizinle tek tek paylaşmak istiyorum.

6 gücün bir anda sizde olmasını sağlamanız zor. Önce kendi eksiklerinizi görüp ardından da tek tek bunları hayatınıza sokmanızda büyük bir fayda olacağı inancındayım.

Lütfen, yazımı sonuna kadar okuyun ve size en büyük katkıyı yapacak olan hangisi ise onunla başlamanızı öneriyorum.

Hazırsanız tek tek anlatmaya başlayalım;

  1. Gelişen bir Zihne sahip olmak: Yüksek gelir üreten danışmanlarda ilk dikkatimi çeken özellik bu. Hepsi benden okunacak kitap listesi istiyorlar ve benden yeni kitap önerileri bekliyorlar. Çok sevdiğim bir söz vardır; “Çok Okuyanlar Lider Olurlar” Bu söze çok katılıyorum. Yüksek gelir üretenlerin öğrenmeye ve gelişmeye çok aç bir beyinleri oluyor. Sadece gayrimenkul konusunda değil, her konuda kendilerini geliştirmeye ve daha iyi olmaya çaba sarf ediyorlar. Bu gurubun yıllık kitap okuma sayısı 50 adetin üstünde. Yıllık okuduğunuz kitap sayısını bir kontrol edin. Yılda 50 den fazla kitap okuyorsanız siz de yüksek gelir üretenler grubunda olabilirsiniz veya adaysınızdır.
  2. Standartlara Sahipler: Bu grupta olan danışmanların mesleki birçok standartları var. Bu standartların altında kalmaya hiç tahammülleri yok. En belirgin olarak bir yıl sonunda tasarruf edecekleri para miktarından kesinlikle taviz vermiyorlar. Hatta uykuları kaçıyor diyebilirim. Yaşam standartları da onlar için çok önemli. Belli bir kalitede yaşamaya ve bunu sevdiklerine de yaşatma konusunda kararlı oluyorlar. Onları giyiminden, kullandıkları otomobil, bilgisayar veya dolma kalemden hemen tanıyabiliyorsunuz. Yaptıkları sporun da bir standardı var. Her hafta veya ay yeterli spor yapamadıklarında hemen bunu telafi ediyorlar. Ziyaret sayısı, mülk sahibi arama sayısı, haftalık bölge çalışması sayısı gibi tüm rutinlerinde bir standart var. Hatta bir tanesi bana şunu söyledi. “Hocam eğer randevu sayım o hafta beşin altında kalırsa mutlaka bir akrabamdan randevu alıyorum. 5 ten aşağısı beni kurtarmıyor! Alışmışım!
  3. Önemli İşlerini Böldürtmüyorlar: Yüksek gelir üreten danışmanların hepsi başarılarının arkasındaki en önemli niteliğin alışkanlıkları olduğunun farkındalar. Düzenli yapılması gereken ne varsa bunları kesintisiz ve eksiksiz yapıyorlar. Düzenli olarak yapılması gereken işlerini bölecek ne varsa bunun önlemini baştan alıyor ve bölücülere karşı tavırlarını net bir şekilde ortaya koyuyorlar. Örnek verecek olursam, bu grup prova yapmaya sürekli devam ediyor. İlk başlarda sesli prova yaparken zamanla bunu kendi içlerinden yaparak provaya hep zaman ayırıyorlar. Alıcı ve satıcı adayı üretmelerine engel olacak her türlü aktiviteden kendilerini uzak tutmayı çok iyi öğrenmişler. Alıcı ve satıcı takibi yapmak için gereken zamanı ayırmazlarsa, başlarına ne geleceğini çok iyi bildikleri için buna da kesinlikle izin vermiyorlar. Randevularına sadakatleri %100! Sağlıkları el verdiği sürece hiçbir randevularını iptal etmiyorlar ve A dan Z ye dört dörtlük bir randevu gerçekleştiriyorlar. Onları hedefine taşıyacak olan önemli işlerin bölünmesine kesinlikle müsaade etmiyorlar.
  4. Yüksek bir Enerjiye sahipler: Bu grubun çok belirgin bir özelliği de bu; ENERJİLERİ! Atom karınca gibi bitmez ve tükenmez bir hareketlilik içindeler. Onları uyuklarken veya pineklerken görmeniz mümkün değildir. Bu enerjilerini yüzlerinden, seslerinden ve el sıkmalarından hemen anlarsınız. Bunu nasıl başarıyorlar derseniz, büyük bir çoğunluğu düzenli spor yapıyor. Kimi golf, kimi basketbol oynuyor. Bazıları yüzüyor veya her gün 7-8 kilometre yürüyor. Sağlıklı bir vücuda sahip oldukları için de enerjileri bitmiyor. Onlara enerji sağlayan diğer bir şey ise beslenme şekileri. Sağlıklı beslenmeye dikkat ediyorlar. Çöp yemeklerden uzak duruyorlar. Alkol ve sigara birçoğunun aklına dahi gelmiyor. Zihinlerini sağlıklı tutacak tüm besinlerden ve vitaminlerden bolca tüketiyorlar.
  5. Hedef Odaklılar: Yüksek gelir üreten tüm danışmanların hedef odaklı bir çalışma şekli var. Onların yıllık ciro hedefleri, haftalık randevu ve servis hedefleri. Prova hedefleri, takip hedefleri sürekli önlerinde. Hiçbir şeyi atlamadan hedeflerini ne şeklide belirlemişlerse buna sadık kalmayı başarıyorlar. Hedeflerini vurmadan kolay kolay bir görevi sonlandırmıyorlar. Hatta hedeflerinin altında kalırlarsa, bunun bedelini bir sonraki hafta ödüyorlar. Bu hedef odaklılık onları canlı ve diri tutuyor. Zihinleri hep çalıştığı için fırsatları ve olanakları herkesten önce fark edip kendi lehlerine kullanabiliyorlar.
  6. Hepsi Sayısalcı: Bu grupta olan danışmanların matematikle arası çok iyi. İşlerini gazla tozla değil, matematikle yapıyorlar. Her yaptıkları eylemin sonuçlarını ölçmek, karşılaştırmak ve sayısallaştırmak gibi bir tutkuları var. Bir ilanın kaç çağrı aldığını, kaç çağrının servise döndüğünü, kaç servisten teklif aldıklarının istatistiğini tutuyorlar. Bu topladıkları verileri kullanarak karar veriyorlar. Duygularının kurbanı olmayı hiç sevmiyorlar. İşleri güçleri matematik. “Ölçebiliyorsanız yönetebilirsiniz” felsefesi onlar için olmazsa olmaz bir yaklaşım. Bu sağlamcı tarafları onların risklerini azaltıyor ve daha yüksek gelir üretmelerine neden oluyor.

Elimden geldiğince yüksek gelir üreten danışmanların 6 temel özelliğini (gücünü) size aktarmaya gayret ettim.

Bu 6 gücün neler olduğunu kavradıktan sonra ilk önce hangilerinin sizde eksik olduğunu fark edin. Ardından da eksik olanlardan hangisini ilk yapmaya başlarsanız size en büyük faydayı sağlayacağını bulun ve hemen yapmaya başlayın. Eğer onlar başarıyorsa siz de başarabilirsiniz.

Bu haftalık da bu kadar.

Bol kazançlı bir hafta diliyorum.

Güven AÇIK

close

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı kaydır
%d blogcu bunu beğendi: